فروش سنگ فیروزه
خانه / دسته‌بندی نشده / مشخصات سنگ گران قیمت زبرجد اصل

مشخصات سنگ گران قیمت زبرجد اصل

زبرجد شفاف است و درخشش خاصی دارد. رنگ زبرجد سبز مایل به زرد یا سبز طلایی یا زیتونی است. بسته به مقدار آهن موجود، نوع رنگ و عمق آن تغییر می ­کند. هرچقدر آهن بیشتر باشد رنگ سبز بیشتری خواهد داشت. زبرجد از محدود گوهرهایی است که رنگ و ظاهر آن را طی فرآیندهای آزمایشگاهی تغییر نمی­ دهند. زبرجد لزوما شفاف نیست (درجه شفافیت آن از متوسط تا زیاد است). هر سنگی عمق رنگی متفاوتی دارد و رنگش کاملا طبیعی است. به دلیل کمیاب بودنش معمولا به صورت سبز پررنگ خالص دیده نمی ­شود، گرچه اخیرا با پیدا شدن منابع جدید این مساله در حال تغییر است. مناطق کشف شده جدید شامل آریزونا، مکزیک، اورگان، نروژ، پاکستان، روسیه و سری­لانکا است.
یشتر زبرجدهایی که امروزه استخراج می ­شوند از چین، پاکستان و آریزونا هستند و سنگ هایی که یافت می­ شوند معمولا زیر سه قیراط هستند. دو عدد از بهترین زبرجدهای کلکسیونی جهان در موزه شیکاگو و موزه تاریخ طبیعی نیویورک قرار دارند.
زبرجد تقریبا سنگ نرمی است و درجه سختی آن بین ۶٫۵ تا ۷ است که کمی از آمتیست و زمرد نرم ­تر است. همچنین به تغییر دمای ناگهانی بسیار حساس است و اگر با مواد شیمیایی تماس پیدا کند سریع جلای خود را از دست می­ دهد.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 091200000000
آدرس کانال: @00000
سامانه پیامکی: 30004505000514
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagohar.com

مطلب پیشنهادی

فیروزه اصل ایرانی

خرید عمده فیروزه نیشابوری با قیمت های شگفت انگیز

سنگ های حیات بخش فیروزه قلب تپنده ی بازار های نیشابور است. این سنگ های …

دیدگاهتان را بنویسید